"Socialiniai-emociniai įgūdžiai ir mokykla"
Šiuolaikiniai mokiniai auga sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kur akademinių žinių nepakanka sėkmei pasiekti. Socialinės ir emocinės kompetencijos tampa vis svarbesnės, ruošiant mokinius ateities iššūkiams. Šiame seminare nagrinėsime, kaip pedagogai gali efektyviai ugdyti mokinių socialinius-emocinius įgūdžius, integruojant juos į kasdienį ugdymo procesą ir kuriant palankią mokymosi aplinką.
Apie temą plačiau
Socialinių-emocinių įgūdžių (SEĮ) ugdymas yra viena iš svarbiausių šiuolaikinio švietimo tendencijų. Tyrimai rodo, kad stiprūs SEĮ ne tik gerina mokinių akademinius pasiekimus, bet ir padeda jiems geriau pasiruošti gyvenimui po mokyklos. Šie įgūdžiai apima savęs pažinimą, savireguliaciją, socialinį sąmoningumą, santykių kūrimo įgūdžius ir atsakingą sprendimų priėmimą.
Pedagogams suprasti ir efektyviai ugdyti šiuos įgūdžius yra iššūkis, reikalaujantis ne tik žinių, bet ir praktinių metodų bei strategijų. Svarbu išmokti integruoti SEĮ ugdymą į įvairias pamokas, kurti emociškai saugią mokymosi aplinką ir padėti mokiniams pritaikyti šiuos įgūdžius realiame gyvenime.
Seminaro metu nagrinėsime
- SEĮ sampratą ir jų svarbą šiuolaikiniame švietimo kontekste
- CASEL modelį ir pagrindines SEĮ sritis
- SEĮ integravimo į ugdymo procesą strategijas ir metodus
- Praktines veiklas ir užduotis SEĮ ugdymui skirtingose amžiaus grupėse
- Emociškai saugios mokymosi aplinkos kūrimo principus
- SEĮ vertinimo ir stebėsenos metodus
- Iššūkius ir sprendimus diegiant SEĮ ugdymą mokykloje
- Mokytojo vaidmenį ir asmeninių SEĮ svarbą ugdymo procese
Seminaras bus interaktyvus, apjungiantis teorines žinias su praktinėmis užduotimis. Dalyviai turės galimybę išbandyti įvairias SEĮ ugdymo technikas, dalintis patirtimi ir kurti konkrečius planus SEĮ integravimui savo klasėse ir mokyklose.
Kviečiame pedagogus, mokyklų vadovus ir kitus švietimo specialistus prisijungti prie šio seminaro ir kartu atrasti būdus, kaip padėti mokiniams tapti ne tik akademiškai sėkmingais, bet ir emociškai intelektualiais, socialiai kompetentingais ir pasiruošusiais ateities iššūkiams.
Renginio organizacinės detalės
- Siūloma minimali seminaro trukmė – 180 min. (480 Eur)
- Dažniausiai užsakoma trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (600 Eur)
- Galima ilgesnė išsamesnės seminaro trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (750 Eur, 2 paskaitos, pietų pertrauka, kitos dvi paskaitos)
- Ar galimi mokymai nuotoliu? TAIP (paprastai pasiūlau Zoom platformą)
- Ar galima išduoti pažymėjimus? TAIP. Tik tokiu atveju prašykite iš anksto, bus pateikta interneto nuoroda, kur dalyviai turės užsiregistruoti pažymai. Pastaba: tai nėra kvalifikaciniai pažymėjimai. Pageidaujant tokių pažymėjimų, derintume/registruotume renginį pasirinktame švietimo centre.
Svarbu: Nuo 2025 m. sausio 1 d. seminarų kainos keisis:
- Minimali seminaro trukmė (180 min.) – 580 Eur
- 6 ak. val. trukmės seminaras – 720 Eur
- Išsamesnės 8 ak. val. trukmės seminaras – 900 Eur
Visos kitos sąlygos, įskaitant galimybę organizuoti mokymus nuotoliu ir išduoti pažymėjimus, lieka nepakitusios. Rekomenduojame planuoti mokymus iš anksto, atsižvelgiant į šiuos būsimus kainų pokyčius.