“Pozityvaus mąstymo įtaka mokytojo darbe ir klasės atmosferai”
Šiuolaikiniame švietimo kontekste, kur mokytojai susiduria su daugybe iššūkių – nuo akademinių reikalavimų iki socialinių ir emocinių mokinių poreikių tenkinimo – pozityvus mąstymas tampa esminiu įrankiu sėkmingam pedagoginiam darbui. Tačiau dažnai mokytojai jaučiasi persitempę ir sunkiai išlaiko pozityvų požiūrį kasdienėse situacijose. Šis seminaras skirtas padėti mokytojams suprasti pozityvaus mąstymo svarbą, jo įtaką klasės atmosferai ir įgyti praktinių įgūdžių, kaip puoselėti pozityvų mąstymą savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime.
Apie temą plačiau
Pozityvus mąstymas nėra vien tik "mąstymas apie gerus dalykus". Tai yra kompleksinis požiūris į gyvenimą ir darbą, apimantis gebėjimą matyti galimybes iššūkiuose, išlaikyti viltį sudėtingose situacijose ir kurti palaikančią aplinką sau bei kitiems. Mokyklos kontekste pozityvus mąstymas vaidina kritinį vaidmenį kuriant motyvuojančią mokymosi atmosferą, gerinant santykius tarp mokytojų ir mokinių bei didinant bendrą pasitenkinimą darbu.
Vienas iš pagrindinių iššūkių, su kuriais susiduria mokytojai, yra nuolatinis stresas ir perdegimo rizika. Dažnai mokytojai jaučiasi įstrigę tarp aukštų lūkesčių ir ribotų išteklių, kas gali lemti negatyvų požiūrį ir cinizmą. Tačiau tyrimai rodo, kad pozityvus mąstymas ne tik gerina mokytojų psichologinę savijautą, bet ir teigiamai veikia mokinių motyvaciją ir akademinius pasiekimus.
Pozityvaus mąstymo ugdymas apima įvairias praktikas – nuo dėkingumo praktikų iki kognityvinės restruktūrizacijos technikų. Svarbu suprasti, kad pozityvus mąstymas nėra įgimtas bruožas, o įgūdis, kurį galima ugdyti ir tobulinti. Taip pat svarbu pripažinti, kad pozityvus mąstymas nereiškia ignoravimo realių problemų, bet greičiau konstruktyvų požiūrį į jų sprendimą.
Seminaro metu nagrinėsime
Šio seminaro metu gilinsimės į tai, kaip efektyviai ugdyti ir taikyti pozityvaus mąstymo principus mokytojo darbe, siekiant gerinti tiek asmeninę savijautą, tiek klasės atmosferą. Pradėsime nuo pozityvaus mąstymo sampratos ir jos reikšmės šiuolaikiniame ugdyme aptarimo. Analizuosime mokslinius tyrimus, atskleidžiančius pozityvaus mąstymo įtaką mokytojo efektyvumui ir mokinių pasiekimams.
Nagrinėsime pozityvaus mąstymo psichologinius ir neurobiologinius aspektus, siekdami geriau suprasti, kaip mūsų mintys veikia mūsų emocijas, elgesį ir net fiziologiją. Šios žinios padės mokytojams sąmoningiau valdyti savo mintis ir reakcijas kasdienėse situacijose.
Ypatingą dėmesį skirsime praktinėms pozityvaus mąstymo technikoms. Mokysimės ir praktikuosime:
- Dėkingumo praktikas ir jų integravimą į kasdienį gyvenimą
- Kognityvinės restruktūrizacijos technikas negatyvioms mintims keisti
- Savirefleksijos ir savimonės ugdymo metodus
- Pozityvios savikalbos strategijas
- Vizualizacijos ir afirmacijų naudojimą
Gilinsimės į tai, kaip kurti pozityvią atmosferą klasėje. Aptarsime, kaip mokytojo pozityvus mąstymas veikia mokinių motyvaciją, elgesį ir akademinius pasiekimus. Nagrinėsime strategijas, kaip skatinti pozityvų mąstymą tarp mokinių ir kaip spręsti konfliktus pozityviu būdu.
Praktikuosime, kaip taikyti pozityvaus mąstymo principus sudėtingose pedagoginėse situacijose. Dalyviai turės galimybę analizuoti realius atvejus ir kurti pozityvius sprendimo būdus.
Aptarsime, kaip pozityvus mąstymas gali padėti įveikti profesinį stresą ir išvengti perdegimo. Nagrinėsime streso valdymo technikas ir savirūpos strategijas, paremtas pozityvaus mąstymo principais.
Diskutuosime apie tai, kaip kurti pozityvaus mąstymo kultūrą visoje mokykloje. Aptarsime strategijas, kaip bendradarbiauti su kolegomis ir administracija kuriant palaikančią ir pozityvią darbo aplinką.
Galiausiai, kiekvienas dalyvis sukurs savo individualų "pozityvaus mąstymo planą", numatydamas konkrečius žingsnius, kaip integruoti pozityvaus mąstymo praktikas į savo kasdienį gyvenimą ir profesinę veiklą.
Seminaras bus interaktyvus, derinant teorines įžvalgas su praktinėmis užduotimis, grupinėmis diskusijomis ir asmeninėmis refleksijomis. Dalyviai ne tik įgis žinių apie pozityvų mąstymą, bet ir turės galimybę praktiškai išbandyti įvairias technikas, dalintis patirtimi su kolegomis ir kurti strategijas, kaip puoselėti pozityvų mąstymą savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime.
Renginio organizacinės detalės
- Siūloma minimali seminaro trukmė – 180 min. (480 Eur)
- Dažniausiai užsakoma trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (600 Eur)
- Galima ilgesnė išsamesnės seminaro trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (750 Eur, 2 paskaitos, pietų pertrauka, kitos dvi paskaitos)
- Ar galimi mokymai nuotoliu? TAIP (paprastai pasiūlau Zoom platformą)
- Ar galima išduoti pažymėjimus? TAIP. Tik tokiu atveju prašykite iš anksto, bus pateikta interneto nuoroda, kur dalyviai turės užsiregistruoti pažymai. Pastaba: tai nėra kvalifikaciniai pažymėjimai. Pageidaujant tokių pažymėjimų, derintume/registruotume renginį pasirinktame švietimo centre.
Svarbu: Nuo 2025 m. sausio 1 d. seminarų kainos keisis:
- Minimali seminaro trukmė (180 min.) – 580 Eur
- 6 ak. val. trukmės seminaras – 720 Eur
- Išsamesnės 8 ak. val. trukmės seminaras – 900 Eur
Visos kitos sąlygos, įskaitant galimybę organizuoti mokymus nuotoliu ir išduoti pažymėjimus, lieka nepakitusios. Rekomenduojame planuoti mokymus iš anksto, atsižvelgiant į šiuos būsimus kainų pokyčius.