“Mokytojo kasdienybė: tobulėjimas per netobulumą”
Mokytojo profesija yra kupina iššūkių, kurie kasdien išbando ne tik profesines kompetencijas, bet ir psichinę sveikatą. Nuolatinis spaudimas būti tobulam, atitikti aukštus standartus ir susidoroti su daugybe pareigų gali tapti rimta grėsme mokytojo gerovei. Šis seminaras skirtas nagrinėti, kaip netobulumo priėmimas ir integravimas į kasdienę praktiką gali ne tik pagerinti mokytojo psichinę sveikatą, bet ir tapti keliu į profesinį tobulėjimą. Mūsų tikslas – suteikti mokytojams įrankius ir strategijas, padėsiančias išlaikyti psichinę pusiausvyrą netobulumo akivaizdoje ir paversti kasdienius iššūkius augimo galimybėmis.
Apie temą plačiau
Mokytojo kasdienybė dažnai tampa kova už tobulumą: tobulos pamokos, tobuli santykiai su mokiniais ir kolegomis, tobulas laiko valdymas. Tačiau šis nuolatinis tobulumo siekis gali tapti didžiuliu psichologiniu krūviu, vedančiu prie streso, nerimo ir perdegimo. Svarbu suprasti, kad psichinė sveikata yra ne mažiau svarbi nei fizinė, o jos ignoravimas gali turėti rimtų pasekmių tiek asmeniniam, tiek profesiniam gyvenimui.
Netobulumo priėmimas nėra silpnumo ar nekompetencijos ženklas. Priešingai, tai rodo brandą ir realų savęs bei aplinkos suvokimą. Mokytojui suvokti savo ribotumą ir netobulumą yra ypač svarbu, nes tai leidžia sumažinti vidinį spaudimą, adekvačiau reaguoti į nesėkmes ir kurti sveikesnį santykį su darbu. Be to, mokytojas, gebantis priimti savo netobulumą, tampa puikiu pavyzdžiu mokiniams, mokydamas juos atsparumo, lankstumo ir nuolatinio tobulėjimo svarbos.
Psichinės sveikatos puoselėjimas per netobulumo priėmimą apima keletą svarbių aspektų: savirefleksiją, ribų nustatymą, streso valdymą ir pozityvų požiūrį į klaidas ir iššūkius. Tai reikalauja nuolatinio darbo su savimi ir savo mąstymo modeliais, bet ilgainiui gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę ir darbo efektyvumą.
Seminaro turinys
Šio seminaro metu nagrinėsime, kaip netobulumo priėmimas gali tapti raktu į geresnę psichinę sveikatą ir profesinį tobulėjimą mokytojo kasdienybėje. Pradėsime nuo mokytojo psichinės sveikatos svarbos aptarimo, analizuodami, kokie veiksniai kasdieniniame darbe labiausiai veikia mokytojų gerovę. Nagrinėsime, kaip perfekcionizmas ir nerealistiški lūkesčiai gali tapti pagrindiniais streso ir nerimo šaltiniais.
Gilinsimės į netobulumo psichologiją, tyrinėdami, kodėl mums taip sunku priimti savo klaidas ir trūkumus, ypač profesinėje aplinkoje. Aptarsime, kaip kultūriniai ir instituciniai veiksniai formuoja mūsų požiūrį į tobulumą ir kokią įtaką tai turi mūsų psichinei sveikatai. Praktikuosimės atpažinti ir keisti negatyvius mąstymo modelius, susijusius su klaidomis ir netobulumu.
Ypatingą dėmesį skirsime strategijoms, kaip integruoti netobulumo priėmimą į kasdienę praktiką, siekiant pagerinti psichinę sveikatą. Nagrinėsime mindfulness ir savirefleksijos technikas, padedančias sumažinti stresą ir geriau suprasti savo emocines reakcijas. Mokysimės, kaip nustatyti sveikesnes ribas darbe ir asmeniniame gyvenime, siekiant išvengti perdegimo.
Aptarsime, kaip netobulumo priėmimas gali pagerinti santykius su mokiniais, kolegomis ir savimi. Analizuosime, kaip autentiškas mokytojo elgesys, įskaitant savo pažeidžiamumo ir ribotumų pripažinimą, gali kurti saugesnę ir atviresnę mokymosi aplinką. Diskutuosime, kaip mokyti mokinius sveiko požiūrio į klaidas ir netobulumą, tuo pačiu stiprinant jų ir mokytojo psichinę sveikatą.
Nagrinėsime, kaip paversti kasdienes "nesėkmes" ir iššūkius į augimo galimybes, nepakenkiant savo psichinei sveikatai. Praktikuosimės, kaip konstruktyviai reflektuoti sudėtingas situacijas, mokytis iš jų ir adaptuoti savo mokymo metodus, išlaikant pozityvų požiūrį ir psichologinį atsparumą.
Galiausiai, aptarsime, kaip kurti palaikančią aplinką mokykloje, kuri vertintų ne tik rezultatus, bet ir pastangas bei nuolatinį tobulėjimą. Nagrinėsime, kaip bendradarbiauti su kolegomis kuriant paramos tinklus, dalijantis patirtimi ir kartu sprendžiant psichinės sveikatos iššūkius.
Seminaras bus interaktyvus, derinant teorines įžvalgas su praktinėmis užduotimis, savirefleksijos pratimais ir grupinėmis diskusijomis. Dalyviai turės galimybę išbandyti įvairias psichinės sveikatos gerinimo technikas, analizuoti realius atvejus ir kurti individualius veiksmų planus, kaip integruoti netobulumo priėmimą į savo kasdienę praktiką, siekiant geresnės psichinės sveikatos ir profesinio augimo.
Renginio organizacinės detalės
- Siūloma minimali seminaro trukmė – 180 min. (480 Eur)
- Dažniausiai užsakoma trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (600 Eur)
- Galima ilgesnė išsamesnės seminaro trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (750 Eur, 2 paskaitos, pietų pertrauka, kitos dvi paskaitos)
- Ar galimi mokymai nuotoliu? TAIP (paprastai pasiūlau Zoom platformą)
- Ar galima išduoti pažymėjimus? TAIP. Tik tokiu atveju prašykite iš anksto, bus pateikta interneto nuoroda, kur dalyviai turės užsiregistruoti pažymai. Pastaba: tai nėra kvalifikaciniai pažymėjimai. Pageidaujant tokių pažymėjimų, derintume/registruotume renginį pasirinktame švietimo centre.
Svarbu: Nuo 2025 m. sausio 1 d. seminarų kainos keisis:
- Minimali seminaro trukmė (180 min.) – 580 Eur
- 6 ak. val. trukmės seminaras – 720 Eur
- Išsamesnės 8 ak. val. trukmės seminaras – 900 Eur
Visos kitos sąlygos, įskaitant galimybę organizuoti mokymus nuotoliu ir išduoti pažymėjimus, lieka nepakitusios. Rekomenduojame planuoti mokymus iš anksto, atsižvelgiant į šiuos būsimus kainų pokyčius.