Siūlomas seminaras
“Mokinių mokymosi motyvacijos skatinimas: iššūkiai ir sprendimai”
Mokymosi motyvacija yra tarsi variklis, varantis mokinius pirmyn jų švietimo kelionėje. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje, pilname išorinių stimulų ir iššūkių, šį variklį palaikyti veikiantį tampa vis sudėtingiau. Šiame seminare nagrinėsime, kaip pedagogai gali kurti įkvepiančią mokymosi aplinką, kuri skatina vidinę motyvaciją ir entuziazmą mokytis, nepaisant sudėtingų aplinkybių ar individualių mokinių skirtumų.
Apie temą plačiau
Mokymosi motyvacija yra kompleksinis reiškinys, apimantis tiek vidinius, tiek išorinius veiksnius, kurie skatina mokinį siekti žinių ir tobulėti. Tai nėra statiškas bruožas, bet dinamiškas procesas, kurį galima ir reikia nuolat puoselėti. Pedagogams ši tema yra ypač aktuali, nes motyvuoti mokiniai ne tik pasiekia geresnių akademinių rezultatų, bet ir ugdo kritinį mąstymą, kūrybiškumą bei mokymosi visą gyvenimą įgūdžius.
Šiuolaikinėje švietimo sistemoje mokytojai susiduria su įvairiais iššūkiais, bandydami palaikyti mokinių motyvaciją. Technologijų era, socialinių tinklų įtaka, greitai besikeičianti darbo rinka – visa tai kelia klausimų apie tradicinių mokymo metodų efektyvumą. Be to, kiekvienas mokinys turi unikalius poreikius, interesus ir mokymosi stilius, o tai reikalauja individualizuoto požiūrio į motyvacijos skatinimą.
Norint efektyviai spręsti motyvacijos iššūkius, pedagogams svarbu suprasti pagrindinius motyvacijos teorijos principus ir mokėti juos pritaikyti praktikoje. Tai apima savideterminacijos teorijos (angl. Self-Determination Theory) principų taikymą, siekiant patenkinti mokinių autonomijos, kompetencijos ir priklausymo poreikius. Taip pat svarbu išmanyti įvairias motyvacines strategijas, tokias kaip tikslų nustatymas, grįžtamojo ryšio teikimas, prasmingų užduočių kūrimas ir pozityvios mokymosi aplinkos formavimas.
Pedagogai turėtų mokytis, kaip integruoti technologijas ir inovatyvius mokymo metodus, kurie atitiktų šiuolaikinių mokinių poreikius ir interesus. Svarbu įgyti įgūdžių, leidžiančių kurti įtraukiančias pamokas, kurios skatina smalsumą ir kritinį mąstymą. Be to, reikia išmokti atpažinti ir spręsti motyvacijos trūkumo priežastis, kurios gali būti susijusios su akademiniais sunkumais, socialiniu-emociniu klimatu ar net asmeniniais mokinių iššūkiais.
Seminaro metu nagrinėsime
Seminaro metu gilinsimės į įvairius mokymosi motyvacijos aspektus, pradedant nuo teorinių pagrindų ir baigiant praktiniais įrankiais, kuriuos galėsite pritaikyti savo klasėje. Nagrinėsime savimotyvacijos teorijos principus ir jų pritaikymą švietimo kontekste, analizuodami, kaip sukurti aplinką, kuri tenkintų pagrindinius psichologinius mokinių poreikius.
Aptarsime įvairias motyvacines strategijas ir jų efektyvumą skirtingose situacijose. Išsamiai nagrinėsime, kaip kurti prasmingas ir įtraukiančias užduotis, kurios susieja mokymosi turinį su realiu gyvenimu ir mokinių interesais. Taip pat analizuosime, kaip efektyviai naudoti technologijas motyvacijai skatinti, įskaitant žaidybinimo (angl. gamification) elementų integravimą į mokymosi procesą.
Daug dėmesio skirsime individualizuoto požiūrio į motyvaciją svarbai. Nagrinėsime, kaip atpažinti skirtingus mokinių mokymosi stilius ir motyvacijos šaltinius, bei kaip pritaikyti mokymo metodus, atsižvelgiant į šiuos skirtumus. Aptarsime, kaip kurti diferencijavimo strategijas, kurios leidžia kiekvienam mokiniui patirti sėkmę ir augimą.
Seminare taip pat bus nagrinėjama, kaip spręsti motyvacijos trūkumo problemas. Analizuosime dažniausias nemotyvuoto elgesio priežastis ir aptarsime intervencijos strategijas. Išmoksime, kaip teikti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį, kuris skatina augimo mąstyseną ir didina mokinių pasitikėjimą savimi.
Galiausiai, aptarsime, kaip kurti pozityvią ir palaikančią klasės atmosferą, kuri skatina bendradarbiavimą ir tarpusavio palaikymą tarp mokinių. Nagrinėsime, kaip pedagogas gali tapti įkvepiantis pavyzdys ir kaip jo entuziazmas gali užkrėsti mokinius noru mokytis.
Renginio organizacinės detalės
- Siūloma minimali seminaro trukmė – 180 min. (480 Eur)Dažniausiai užsakoma trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (600 Eur)Galima ilgesnė išsamesnės seminaro trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (750 Eur, 2 paskaitos, pietų pertrauka, kitos dvi paskaitos)Ar galimi mokymai nuotoliu? TAIP (paprastai pasiūlau Zoom platformą)Ar galima išduoti pažymėjimus? TAIP. Tik tokiu atveju prašykite iš anksto, bus pateikta interneto nuoroda, kur dalyviai turės užsiregistruoti pažymai. Pastaba: tai nėra kvalifikaciniai pažymėjimai. Pageidaujant tokių pažymėjimų, derintume/registruotume renginį pasirinktame švietimo centre.
- Minimali seminaro trukmė (180 min.) – 580 Eur
- 6 ak. val. trukmės seminaras – 720 Eur
- Išsamesnės 8 ak. val. trukmės seminaras – 900 Eur
Svarbu: Nuo 2025 m. sausio 1 d. seminarų kainos keisis:
Visos kitos sąlygos, įskaitant galimybę organizuoti mokymus nuotoliu ir išduoti pažymėjimus, lieka nepakitusios. Rekomenduojame planuoti mokymus iš anksto, atsižvelgiant į šiuos būsimus kainų pokyčius.