Siūlomas seminaras
“Klasės bendruomenės kūrimas: nuo susirinkimo iki bendruomenės”
Klasė yra daugiau nei tik fizinė erdvė ar mokinių susirinkimas – tai potenciali bendruomenė, kurioje formuojasi asmenybės, kuriami ryšiai ir vyksta transformuojantis mokymasis. Šiame seminare nagrinėsime, kaip pedagogai gali kurti stiprią, palaikančią ir įtraukią klasės bendruomenę, kuri ne tik gerina akademinius rezultatus, bet ir ugdo socialinius įgūdžius, empatiją bei pilietiškumą. Sužinosite, kaip paversti kasdienį klasės susirinkimą į prasmingą, bendradarbiavimu grįstą mokymosi ir augimo erdvę.
Apie temą plačiau
Klasės bendruomenės kūrimas yra esminis veiksnys, lemiantis tiek mokinių akademinę sėkmę, tiek jų socialinį-emocinį vystymąsi. Stipri klasės bendruomenė sukuria saugią ir palaikančią aplinką, kurioje mokiniai jaučiasi vertinami, gerbiami ir įgalinti mokytis. Tokioje aplinkoje mokiniai yra labiau linkę prisiimti akademines rizikas, dalintis idėjomis ir bendradarbiauti, o tai savo ruožtu skatina gilesnį mokymąsi ir asmeninį augimą.
Pedagogams ši tema yra ypač svarbi, nes klasės bendruomenės kūrimas reikalauja sąmoningų pastangų ir strateginio planavimo. Tai nėra spontaniškas procesas – jis prasideda nuo pirmosios dienos klasėje ir tęsiasi visus mokslo metus. Mokytojai turi suprasti grupės dinamikos principus, mokėti kurti įtraukias praktikas ir gebėti spręsti konfliktus taip, kad jie taptų mokymosi galimybėmis.
Kuriant klasės bendruomenę, svarbu atsižvelgti į keletą pagrindinių aspektų. Pirmiausia, reikia sukurti bendrą viziją ir vertybes, kurios būtų klasės kultūros pagrindu. Antra, būtina puoselėti pozityvius santykius tarp mokinių ir tarp mokytojo ir mokinių. Trečia, svarbu sukurti struktūras ir rutinas, kurios skatina bendradarbiavimą ir tarpusavio pagalbą. Galiausiai, reikia nuolat reflektuoti ir vertinti bendruomenės pažangą, koreguojant strategijas pagal poreikį.
Pedagogai turėtų mokytis įvairių metodų ir strategijų, skirtų klasės bendruomenei kurti. Tai apima grupės formavimo veiklas, efektyvaus grįžtamojo ryšio teikimo technikas, konfliktų sprendimo strategijas ir įtraukaus mokymo metodus. Taip pat svarbu išmanyti socialinio-emocinio mokymosi principus ir gebėti juos integruoti į kasdienę klasės veiklą.
Seminaro metu nagrinėsime
Seminaro metu gilinsimės į įvairius klasės bendruomenės kūrimo aspektus, pradedant nuo teorinių pagrindų ir baigiant praktiniais įrankiais, kuriuos galėsite pritaikyti savo klasėje. Nagrinėsime grupės formavimo etapus ir aptarsime strategijas, tinkamas kiekvienam etapui. Analizuosime, kaip sukurti klasės chartiją ar susitarimus, kurie atspindi bendras vertybes ir lūkesčius.
Daug dėmesio skirsime pozityvių santykių kūrimui klasėje. Aptarsime, kaip organizuoti efektyvius klasės susirinkimus, kurie skatina dialogą, problemų sprendimą ir bendrą sprendimų priėmimą. Nagrinėsime metodus, padedančius ugdyti mokinių empatiją ir emocinį intelektą, tokius kaip vaidmenų žaidimai ir refleksijos praktikos.
Išsamiai nagrinėsime bendradarbiavimo skatinimo strategijas. Aptarsime, kaip kurti kooperatyvaus mokymosi užduotis, kurios ne tik gerina akademinius rezultatus, bet ir stiprina klasės bendruomenę. Analizuosime, kaip efektyviai naudoti technologijas bendruomenės kūrimui, įskaitant virtualias bendradarbiavimo platformas ir socialinius tinklus.
Seminare taip pat bus nagrinėjama, kaip spręsti konfliktus ir iššūkius klasės bendruomenėje. Aptarsime restoratyviosios praktikos principus ir jų taikymą klasėje. Išmoksime, kaip paversti konfliktus į mokymosi galimybes ir kaip skatinti mokinių tarpusavio pagalbą bei mentorystę.
Galiausiai, nagrinėsime, kaip įtraukti tėvus ir globėjus į klasės bendruomenę. Aptarsime strategijas, kaip efektyviai komunikuoti su šeimomis ir įtraukti jas į klasės gyvenimą, kuriant platesnę mokymosi bendruomenę.
Visą seminarą lydės praktinės užduotys ir atvejų analizės, leidžiančios dalyviams pritaikyti naujas žinias ir įgūdžius realiose situacijose. Dalyviai turės galimybę dalintis savo patirtimi ir idėjomis, kuriant bendrą žinių bazę apie efektyvų klasės bendruomenės kūrimą.
Renginio organizacinės detalės
- Siūloma minimali seminaro trukmė – 180 min. (480 Eur)
- Dažniausiai užsakoma trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (600 Eur)
- Galima ilgesnė išsamesnės seminaro trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (750 Eur, 2 paskaitos, pietų pertrauka, kitos dvi paskaitos)
- Ar galimi mokymai nuotoliu? TAIP (paprastai pasiūlau Zoom platformą)
- Ar galima išduoti pažymėjimus? TAIP. Tik tokiu atveju prašykite iš anksto, bus pateikta interneto nuoroda, kur dalyviai turės užsiregistruoti pažymai. Pastaba: tai nėra kvalifikaciniai pažymėjimai. Pageidaujant tokių pažymėjimų, derintume/registruotume renginį pasirinktame švietimo centre.
Svarbu: Nuo 2025 m. sausio 1 d. seminarų kainos keisis:
- Minimali seminaro trukmė (180 min.) – 580 Eur
- 6 ak. val. trukmės seminaras – 720 Eur
- Išsamesnės 8 ak. val. trukmės seminaras – 900 Eur
Visos kitos sąlygos, įskaitant galimybę organizuoti mokymus nuotoliu ir išduoti pažymėjimus, lieka nepakitusios. Rekomenduojame planuoti mokymus iš anksto, atsižvelgiant į šiuos būsimus kainų pokyčius.