Siūlomas seminaras
(nauja) “Šiuolaikinės mokymosi strategijos: nuo teorijos iki praktikos”
Šiuolaikinis švietimas reikalauja naujų požiūrių į mokymą ir mokymąsi. Seminaras "Šiuolaikinės mokymosi strategijos: nuo teorijos iki praktikos" suteiks pedagogams įrankius ir žinias, reikalingas efektyviai ugdyti XXI amžiaus įgūdžius. Dalyviai susipažins su naujausiomis mokymosi teorijomis ir išmoks jas pritaikyti kasdieniame darbe klasėje.
Apie temą plačiau
Šiuolaikinės mokymosi strategijos yra esminis veiksnys, siekiant užtikrinti, kad mūsų mokiniai būtų pasiruošę ateities iššūkiams. Tradiciniai mokymo metodai nebėra pakankami greitai besikeičiančiame pasaulyje, kur informacijos gausa ir technologijų pažanga reikalauja naujų kompetencijų.
Pedagogams svarbu suprasti ir įvaldyti šiuolaikines mokymosi strategijas dėl kelių priežasčių. Pirma, jos padeda ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius – kompetencijas, kurios yra būtinos šiuolaikiniame darbo pasaulyje. Antra, šios strategijos skatina mokinių savarankiškumą ir motyvaciją mokytis, kas yra ypač svarbu mokymosi visą gyvenimą kontekste.
Norint efektyviai taikyti šiuolaikines mokymosi strategijas, pedagogai turi ne tik suprasti jų teorinius pagrindus, bet ir mokėti juos pritaikyti praktikoje. Tai apima gebėjimą kurti įtraukiančias mokymosi aplinkas, naudoti technologijas mokymosi procesui praturtinti ir individualizuoti mokymąsi pagal kiekvieno mokinio poreikius.
Svarbu, kad mokytojai nuolat atnaujintų savo žinias apie naujausius tyrimus švietimo srityje ir būtų atviri inovacijoms. Tik taip galėsime užtikrinti, kad mūsų švietimo sistema atitiks ateities poreikius ir padės mokiniams tapti sėkmingais globalios visuomenės nariais.
Seminaro metu nagrinėsime
Seminaro metu nagrinėsime platų spektrą temų, susijusių su šiuolaikinėmis mokymosi strategijomis. Pradėsime nuo mokymosi teorijų apžvalgos, įskaitant konstruktyvizmą ir socialinį-emocinį mokymąsi, nes šios teorijos sudaro pagrindą šiuolaikiniam požiūriui į ugdymą.
Gilinsimės į aktyvaus mokymosi metodus, tokius kaip probleminis ir projektinis mokymasis, kurie skatina mokinių įsitraukimą ir gilesnį supratimą. Aptarsime, kaip šie metodai gali būti pritaikyti įvairiose disciplinose ir amžiaus grupėse.
Daug dėmesio skirsime technologijų integracijai į mokymosi procesą. Nagrinėsime, kaip efektyviai naudoti skaitmenines priemones, virtualią ir papildytą realybę bei dirbtinį intelektą ugdymo procese, kartu aptardami ir galimus iššūkius bei etines problemas.
Taip pat gilinsimsės į diferencijavimo ir individualizavimo strategijas, kurios leidžia pritaikyti mokymą skirtingų gebėjimų ir poreikių mokiniams. Šios strategijos yra ypač svarbios inkliuzinio švietimo kontekste.
Seminaro pabaigoje aptarsime vertinimo ir grįžtamojo ryšio strategijas, kurios atitinka šiuolaikinio mokymosi principus. Nagrinėsime formuojamojo vertinimo metodus ir būdus, kaip įtraukti mokinius į savo pačių mokymosi vertinimą.
Visas šias temas nagrinėsime praktiškai, pateikdami konkrečius pavyzdžius ir suteikdami dalyviams galimybę išbandyti naujas strategijas saugioje mokymosi aplinkoje.
Renginio organizacinės detalės
- Siūloma minimali seminaro trukmė – 180 min. (480 Eur)Dažniausiai užsakoma trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (600 Eur)Galima ilgesnė išsamesnės seminaro trukmė – 6 ak.val./trys paskaitos/270 min. (750 Eur, 2 paskaitos, pietų pertrauka, kitos dvi paskaitos)Ar galimi mokymai nuotoliu? TAIP (paprastai pasiūlau Zoom platformą)Ar galima išduoti pažymėjimus? TAIP. Tik tokiu atveju prašykite iš anksto, bus pateikta interneto nuoroda, kur dalyviai turės užsiregistruoti pažymai. Pastaba: tai nėra kvalifikaciniai pažymėjimai. Pageidaujant tokių pažymėjimų, derintume/registruotume renginį pasirinktame švietimo centre.
- Minimali seminaro trukmė (180 min.) – 580 Eur
- 6 ak. val. trukmės seminaras – 720 Eur
- Išsamesnės 8 ak. val. trukmės seminaras – 900 Eur
Svarbu: Nuo 2025 m. sausio 1 d. seminarų kainos keisis:
Visos kitos sąlygos, įskaitant galimybę organizuoti mokymus nuotoliu ir išduoti pažymėjimus, lieka nepakitusios. Rekomenduojame planuoti mokymus iš anksto, atsižvelgiant į šiuos būsimus kainų pokyčius.