Mokėti pasirinkti svarbiausius dalykus ir juos deklaruoti. Tai – svarbi gyvenimo užduotis. Esu sutikęs žmonių, kurie turi šeimą, turi vaikų, bet darbas arba sportas jiems yra pirmoje vietoje. Taip, žmona norėtų, kad jis pasikeistų ir į pirmą vietą padėtų šeimos reikalus.
Susipažinkite, yra toks Rokas, jam yra apie 35 metus. Labai mėgsta buriuoti. Jis tai sako, kad čia yra ir jo darbas, ir jo aistra. Turi du mažus vaikus, mergaitei 5 metai, berniukui – 3 metai.
Rokas atvirai sako, kad jis turi net tris gyvenimus. Pirmasis – jis yra buriuotojas. Antrasis – jis yra sporto klubo reikalų tvarkytojas. O trečiasis gyvenimas – šeima. Jis pats ir pripažįsta, kad šeimai lieka nedaug laiko. Bet va kur su Roko teiginiais yra keista – buriuotojas sako, kad šeima yra svarbiausias reikalas, bet šeimą greta įvardijo tik kaip trečią gyvenimą. Čia taip gaunasi – sakau, kad tu esi svarbiausia, bet einu ten, kur nesakau, kad yra svarbu. Dėl to ir tenka pripažinti, kad šeima – ant beprotybės ribos esantis reikalas, kai nori sukurti gražų gyvenimą. Pats pripažįsta, kad šeimai lieka labai nedaug laiko. Ypač kai prasideda buriavimo sezonas, jis šeimą, o ir šeima jį mato tik porą kartų per savaitę. Ypatingai vasarą, kai daugiau laiko Rokas praleidžia jūroje, o ne namuose. Būna, kad namuose nebūna net kelis mėnesius.
Na gerai, pasvarstom ir pasimokom iš Roko istorijos. Gal pirmas dalykas, tai aistros pavojingumas. Pats Rokas pripažįsta, kad gimus vaikams ne kartą savęs klausė, ar verta taip rizikuoti, nes neapdairus žingsnis paliks vaikus be tėčio. Aha, o tai kad žmona liks be vyro? Vadinasi, didesnis prioritetas – vaikai. Kitas dalykas – pačios žmonos pasirinkimas. Ar jūs sutiktumėte priimti žmogų, kuris jus realiai padeda į trečią vietą, bet vis tiek myli ir vertina. Nors būsite tik trečioje vietoje. Sunkus pasirinkimas. Gali būti, kad ne vienoje šeimoje iškyla toks klausimas. Geriausia sau pasakyti, kad vyro nepakeisi, bet bent jau atvirai gali parodyti, ko nori ir ko ilgiesi. O tada priimti jo atsakymą tokį, koks yra.
Rokas turi įvairių laimėjimų, kuriais gali didžiuotis ir Lietuva. Bet šeimoje neišeina didžiuotis, nes buriavimas tampa lyg savotiškas konkurentas. Negali iškabinti matomoje vietoje savo apdovanojimų. Skaudės.
Gali būti, kad šioje istorijoje nėra geros išeities, bet užtat yra paslėpta gera pamoka: turime mokėti pasirinkti, o pasirinkus tada jau atvirauti, kas yra prioritetai. Taigi, vyro vietoje yra gerai nuo pat pradžių atvirai pasakyti, kad jis yra sudarytas iš savo aistros jūrai. O žmonai belieka tik nuspręsti, ar bus jai priimtina kurti savo gyvenimą su šiuo aistruoliu, ar pavyks priderinti savo gyvenimo stilių prie to, kad tiek ji, tiek vaikai matys jį retai…
Gal visgi geriausia pamoka yra ši – ne žodžiai parodo, kas tau yra svarbiausia, o skiriamas tavo laikas.