Pabandykite į savo kūną pasižiūrėti truputį kitaip: tartum jis yra pats geriausias tavo draugas. Tai gal ir nebus taip paprasta. Bet įsivaizduokite, kad labai artima draugė ar draugas, kuri prašo pagalbos. Jeigu prašytų užuojautos, dėl to, kad sunku, dėl to, kad skauda, greičiausiai mes galimai net pamiršime save ir atskubėsime. Kūnas neprašo žodžiais. Kūnas prašo dėmesio ir pagalbos impulsais. Pasirodo, mes tik sugebame čia būti kurti. O gaila.
Taigi, duokime meilės ir dėmesio kūnui. Kaip tai padaryti? Štai keletas idėjų.
- Pasiruošti karšto šokolado. Sunkiausia dalis čia – nieko negalvoti. Tiesiog paimate šokoladą, ir… viskas turi vykti lėtai. Tai daro kūnas. Instrukcijų neduosiu, žinote jas. Bet papildoma užduotis – rankomis tyrinėti, kaip šyla šokoladas, uostyti, koks jo kvapas, vėliau – ragauti itin lėtai.
- Atsigulti ant didelio akmens. Tai labiau tiktų vasarą, bet tik truputį labiau. Kūnas (jei esate šiltai apsirengusi) pajaus akmenį ir per žieminius rūbus. Vėl gi, jokių instrukcijų. Pagulėti, pajausti, apuostyti akmenį. Akmuo gali būti ir nedidelis, sunkokas, bet pakeliamas. Atsigulkite, užsidėkite akmenį ant savęs, pajauskite jo svorį.
- Įsivynioti į dekį. Susiraskite sau jaukų dekį. jį turi būti malonu liesti. Susisukite, kaip kokonas. Jeigu yra artimas žmogus, paprašykite, kad apkabintų jus.
- Išsipurvinti žeme. Jau supratote, kad teks negalėiti rūbų. Teks sušlapti. Tiesiog padaryti priešingai, nei į didelę švarą orientuota civilziacija. Padarykite, kaip daro kartais šunys (ir ne tik jie) – išsivoliokite žemėje. Atliekant pratimą, būkite atsargūs, kad nepatektų žemių į burną ir akis.
- Pasidaryti kvapų šventę. Apsilankykite parduotuvėje, atsineškite smilkalų ar aliejų. Kvapas turi Jums patikti. Mėgautis turi jūsų kūnas. Atsargiai – per intensyvūs kvapai po kurio laiko gali sukelti galvos skausmus ar kitus simptomus. Tegul tai būna 5-10 minučių intensyvus kvapų tyrinėjimas. Alternatyvus variantas – sudrėkinkite keletą servetėlių įvairiais kvapais, tiesiog lėtai apuostykite, mėgaukitės. Vėl gi, nedarykite per aštriai, bet pasimėgaukite kvapų įvairove.
- Išgerti karšto vandens. Kavos ir arbatos ritualai gal būt Jums gerai žinomi. O pabandykite tiesiog užsivirti vandenį ir išgerti kaip arbatą. Lėtai ir besišildant kūną.
- Pasivaikščiojimas basomis. Tinka žolė, akmenys, net sniegas. Mes sukurti vaikščioti basomis, jausti žemę. Bet civilizacija mus apavė. Laikas leisti kūnui vėl pajausti natūralų pagrindą.
- Voliojimasis ant žemės. Tiesiog imkite ir atsigulkite bet kur, saugiai nukriskite. Pradėkite muistytis ant žemės. Kūnas pats pasakys, kaip jis nori judėti. Aplinkiniams paaiškinkite, kad čia – sąmoningi veiksmai. Kaip kartais mes keistai galime kitiems atrodyti.
- Ritmingas judėjimas. Tai gali priminti, lyg kažkoks sutrikimas jus apėmė. Pavadinkime tai kitaip – jus apėmė sveikumas. Kūnui duodate laisvę jaustis gerai. Pradėkite kulnais ritmingai baksnoti į grindis. Pradėkite keistai, bet ritmingai suptis. Toliau viską pasakys kūnas, kas turi vykti.
- Viską nučiupinėti. Leiskite rankoms ištyrinėti viską, kas yra aplinkui. Pradėkite nuo sienų, stalo, palangių, baldų. Rankos tegul pačios viską apžiūri. Gal net geriaus bus, jei užsimerksite.
Ir tų idėjų yra dar ir dar. O esmė paprasta – mes leidžiame kūnui atgyti ir užgyti. Nes jis labiausiai ir sugeria mūsų patiriamą įtampą.