Pažvelkime į skaičius:
2019-2020 m.m.: 933 būsimi pedagogai 2023-2024 m.m.: 2025 būsimi pedagogai
Vau! Per penkerius metus pedagogikos studentų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai! Tai tarsi pedagogikos renesansas – nuo 933 iki 2025. Galima sakyti, kad pedagogika tapo populiaresnė nei avokado profesija!
Įdomūs faktai:
- Bakalauro studijos auga kaip ant mielių: nuo 584 iki 1456 studentų.
- Profesinės pedagogikos studijos nuo 349 šoktelėjo iki 569. Matyt, kažkas sužinojo, kad mokytojai turi ilgesnes vasaros atostogas!
Kodėl gi žmonės renkasi pedagogiką?
- Noras keisti pasaulį (pradedant nuo vienos klasės).
- Meilė vaikams (net kai jie piešia ant suolų).
- Galimybė kasdien naudoti raudoną rašiklį.
- Vasaros atostogos (bet nepamirškite kvalifikacijos kėlimo kursų!).
- Galimybė tapti TikTok žvaigžde (jei mokiniai įkalbės).
Dabar rimtai – pedagogika yra nuostabi profesija, bet…
Ką pedagogika duoda:
- Galimybę įkvėpti ir formuoti ateities kartas.
- Nuolatinį tobulėjimą ir mokymąsi.
- Kūrybiškumo lavinimą (ypač kai reikia paaiškinti trigonometriją).
- Jausmą, kad esi reikalingas ir vertinamas.
DĖMESIO: Pedagogika gali sukelti šiuos šalutinius efektus:
- Nemiga: gali pasireikšti periodine nemiga, ypač prieš svarbius kontrolinius darbus. Simptomų intensyvumas priklauso nuo klasės dydžio ir mokinių kūrybiškumo lygio.
- Skambučio sindromas: galimi dažni klausos haliucinacijų epizodai, kai net miegant girdisi frazė “Mokytoja, o kada skambutis?”. Šis efektas gali sustiprėti penktadieniais.
- Tobulybės iliuzijos praradimas: gali sukelti staigų suvokimą, kad ne visos pamokos bus tobulos. Šalutinis šio efekto poveikis – padidėjęs kūrybiškumas ir gebėjimas improvizuoti.
- Laisvalaikio susitraukimas: pastebimas ženklus laisvo laiko sumažėjimas savaitgaliais. Vietoj jo atsiranda neįveikiamas noras taisyti kontrolinius darbus ir planuoti pamokas.
- Raudono rašiklio priklausomybė: gali išsivystyti nekontroliuojamas potraukis naudoti raudoną rašiklį net ir asmeniniame gyvenime.
- Padidėjęs atsparumas triukšmui: su laiku išsivysto gebėjimas ignoruoti aukšto dažnio garsus, tokius kaip “Aš pamiršau namų darbus” ar “Mano šuo suėdė vadovėlį”.
- Kantrybės hipertrofija: galimas staigus kantrybės lygio padidėjimas, leidžiantis ramiai reaguoti į situacijas, kurios anksčiau būtų sukėlusios paniką.
Pastaba: visi šie šalutiniai efektai yra normalūs ir rodo, kad tampate tikru pedagogu. Jei pastebite, kad pradedate mokyti net savo augintinį ar šaldytuvą, nedelsiant kreipkitės į artimiausią mokytojų kambarį emocinei paramai.
Nepaisant šių šalutinių poveikių, pedagogika išlieka viena prasmingiausių ir atlygį teikiančių profesijų. Tęskite vartojimą savo nuožiūra ir rizika!
O dabar rimtai – pedagogika yra viena prasmingiausių profesijų pasaulyje. Jūs ne tik mokote, bet ir formuojate ateities visuomenę. Taigi, jei svajojate apie darbą, kuris kiekvieną dieną bus pilnas iššūkių, juoko, kartais ašarų, bet visada prasmės – pedagogika yra jūsų kelias!
Kaip sakė vienas išmintingas mokytojas: “Pedagogika – tai vienintelė profesija, kur gali būti ir Sokratas, ir klounas tą pačią dieną.”
Tad, ar esate pasiruošę tapti superherojais be apsiausto? Pedagogikos studijos laukia jūsų!
Šaltinis: Švietimo konferencija „Švietimas šalyje ir regionuose“. 2024.08.27. https://www.youtube.com/watch?v=tXsr6hQFYJE