Dabar Liepa. Geras laikas pamiršti mokyklą. Bet pedagogai tikrai nedaro tai, kas yra gerai. Kodėl? Įtampa ir įpročiai daro savo. Todėl ir toliau dirbame. Tą patį darau ir aš – niekaip negaliu pradėti atostogauti. Pakalbėkim poilsio proga štai tokia tema – ką daryti per pamoką, kad problemų būtų dar daugiau. Pažiūrėkite, ar Jums tinka šie patarimai.
- Net kai yra klasėje blogai – jūs toliau šypsotės. Nuolat besišypsantis mokytojas tik turi gerą tikslą – būti pozityviu. Bet nuolatinė šypsena neretai sukūria moksleiviams žinutę, kad galima toliau elgtis netinkamai, nes mokytoja nereaguoja.
- Sprendžiate problemas viešai. Kai moksleivis yra aptariamas viešai, jis dažniausiai nustoja dalyvauti. Taip jam lengviau išgyventi gėdos, kaltės jausmus, frustraciją. bet kartu jis nustoja girdėti ir mokytoją.
- Kalbate vis garsiau, kad savo kalbėjimu nutildytumėte kitus kalbančius. Čia paprastas klausimas – ar garsiai kalbant moksleivviai labiau girdės? Ne, jie tiesiog bus prigęsinti.
- Kalbate, kai moksleiviai turi skaityti. Skaitymas – būtina sudėtinė mokymosi dalis. Vien pasakojimu moksleiviai toli nežengs. Todėl gerai mokymą derinti – pristatymas, pasakojimas, skaitymas, aptarimas, užduotys. Skaitymas gali prasidėti nuo trumpų dozių. Atminkite, skaitymas – tai moksleivių savarankiškas darbas. O skaitymo metu mūsų balsas sugadina visą mokymosi efektą. Dėmesys negali būti skirtas dviem objektams.
- Kuo daugiau draudimų – tuo klasė reaguos labiau priešingai. Kai moksleivis supasi ant kėdės, tušinuku barškena į stalą, mūsų “negalima” perkels impulsus iš išorės į “galvą”. Ten bus supimasis ir barškenimas. Mokymasis bus dar sunkesnis.
- Viską priimk asmeniškai. Taip, moksleiviai net nepagalvoja, kad gali skaudinti mokytoją. Jie elgiasi taip, kaip išmoko. Jų grūbus elgesys tikrai skirtas ne Jums, o gyvenimui. Kai kurie mokytojai tikrai tampa sąmoningi taikiniai, bet daugeliu atveju vaikai tiesiog negalvoja, jie tiesiog elgiasi. Todėl geriau elgesį paversti aptarimų tema, bet neprašyti tik liautis.
- Pamokos metu vien tik mokytis ir spręsti problemas. Ir gausite tokį rezultatą, kad pamoka siesis ne su išmokimu, o su nuolatiniu bėgimu. Mokymosi motyvacija kris.