Mieli pedagogai, pasidalinsiu idėja – o kas, jei Facebook ar el. pašto pagalba iš anksto nusiųsti moksleiviams pasisveikinimą ir nuteikimą mokymuisi dar neprasidėjus rugsėjo mokymosi sezonui.
Kai pradedame mokyti, turbūt ne tik nujaučiame bet ir žinome, kaip svarbu nuo pat pradžių su moksleiviais nusistatyti ribas, įvesti taisykles, pristatyti savo mokymosi turinį. Tai ir tyrimai patvirtina. kartais net teigia, kad pati pirmoji mokymosi diena yra itin daug lemianti. Va žvilgterkite, ką būtų gerai padaryti per pirmąjį susitikimą su moksleiviais:
- susipažinti ar atsipažinti su moksleiviais. Besimokantys girdės jus labiau, kai pažins žmogų, kuris moko.
- Nuo pat pradžių įtraukti į veiklą. Testas, klausimynas, įtraukianti užduotis. Tai nubrėš moksleiviams vidinį standartą, kad pas jus bus veiklos.
- Moksleiviai turi patys prisistatyti ir susieti save su jūsų mokoma medžiaga.
- Įvesti aiškias taisykles. Vaikai tuomet mažiau pyks ant jūsų dėl jūsų reakcijos, kai teks valdyti netinkamą elgesį.
- Moksleiviai gali jūsų paklausti. Mokymas juos klausti labiau motyvuoja vėliau atrasti jūsų dėstomą medžiagą. Tegul kiekvienas sugalvoja bet kokį klausimą apie būsimą temą. Kad jiems būtų lengviau formuluoti klausimus, pristatykite visą savo temų turinį, kurį mokysite.
- Iš karto duokite ką nors skaityti. Moksleiviai turi pratintis prie skaitymo. Nustatykite, net kiek laiko trūks dabar skaitymas.
- Pasidalinkite keliomis idėjomis, kaip įveikti stresą. Įtampa mokymosi metu yra sudėtinė dalis. Bet stresą galima valdyti. Išmokus valdyti, pats mokymosi procesas neatrodys nepatraukliai.
Greičiausiai tikrai visko nesutalpinsite į pirmą susitikimo dieną. Todėl siūlau, išbandykite iš anksto dalį šių temų perkelti į savo laišką el. paštu ar per kitas socialinių tinklų priemones. Tai gali būtų spalvingas temų spristatymas, užuominos apie taisykles, kažkokio labai trumpto teksto skaitymui pateikimas ir padrąsinantys žodžiai dėl naujų atradimų ir gebėjimų įsisavinimų. Pamatysite, vėliau pats mokymasis bus sklandesnis.