Šiandien noriu pristatyti knygą, kurioje rasite ne tik teorinių įžvalgų, bet ir praktinių patarimų, kaip į ugdymo procesą įtraukti žaidimus. Knygoje "Sužaidybinti ugdymo sprendimai mokykloje" gausu idėjų, kaip sukurti įtraukiantį ir motyvuojantį mokymąsi.
Autoriai:
Knygą sudarė dr. Šarūnė Nagrockaitė, o skyrių autoriai yra Gintė Marija Ivanauskienė, Jurgita Beatričė Rudėnaitė, Tautvydas Meldaikis, Andželika Aleksandravičiūtė ir Lina Sirgedienė.
Įdomios idėjos iš knygos:
- G. M. Ivanauskienė siūlo mokytojams patiems tapti žaidėjais ir patirti žaidimus per keturias žaidimo karalystes: socialinę, netikėtumo, vaizduotės ir kūniškumo. (9 psl.)
- J. B. Rudėnaitė pristato LARP (live action role play) metodiką, kuri leidžia mokiniams persikūnyti į istorines asmenybes ir patirti istoriją per žaidimą. (24 psl.)
- T. Meldaikis siūlo "Arklystu" - kompleksinį sužaidybintą mokymosi būdą, apimantį socialinio ir emocinio ugdymo sritis. (37 psl.)
- A. Aleksandravičiūtė ir L. Sirgedienė sukūrė orientacinį žaidimą Vilniaus senamiestyje, kuris jungia mokymąsi su miesto pažinimu. (64 psl.)
- Žaidimas "Drakonas ir skydas". Tai aktyvus žaidimas, padedantis sukurti žaidybišką atmosferą grupėje ir pasiruošti mokymuisi. (16 psl.)
- ("Østerskov Efterskole" mokyklos pavyzdys) Danijoje veikianti mokykla, kurioje ugdymas vyksta vien tik žaidimų pagalba, gali būti įkvėpimas Lietuvos mokykloms. (28 psl.)
- (Emocinis raštingumas) Knygoje daug dėmesio skiriama mokinių emocinio raštingumo ugdymui, kuris yra būtinas norint, kad mokiniai jaustųsi gerai ir būtų motyvuoti mokytis. (67 psl.)
Kaip pritaikyti knygoje pateiktas idėjas mokyklos aplinkoje:
- Sukurkite žaidimų kampelį klasėje. Jame mokiniai galėtų žaisti stalo žaidimus, konstruoti, piešti ir užsiimti kitomis kūrybinėmis veiklomis.
- Organizuokite teminius vaidmenų žaidimus. Pavyzdžiui, istorijos pamokose mokiniai galėtų vaidinti Žalgirio mūšį ar kitus istorinius įvykius.
- Įtraukite mokinius į mokyklos aplinkos kūrimą. Pavyzdžiui, papuošti klasę ar mokyklos koridorius mokinių piešiniais, skulptūromis ar kitais kūrybiniais darbais.
- Skatinkite mokinius kurti savo žaidimus. Tai gali būti stalo žaidimai, kompiuteriniai žaidimai ar kitokio tipo žaidimai.
- Organizuokite išvykas į gamtą. Jose mokiniai galėtų žaisti aktyvius žaidimus, tyrinėti gamtą ir mokytis bendradarbiauti.
Knyga "Sužaidybinti ugdymo sprendimai mokykloje" yra vertingas šaltinis mokytojams, norintiems atnaujinti savo ugdymo metodus ir sukurti įdomesnį bei įtraukiantį mokymąsi.
Jeigu norite ją įsigyti? https://www.knygynas.vu.lt/suzaidybinti-ugdymo-sprendimai-mokyklose