Prieš rašydama šios knygos apžvalgą, padariau autorės rekomenduotą pratimą trukdantiems įsitikinimams sujudinti ir galbūt net juos pakeisti į tinkamesnius, teikiančius man jėgų. Prieš pradėdama rašyti, turėjau pakeisti savo įsitikinimą, kad „bijau ir nemoku rašyti“. Turiu aš tokią baimę ir net žinau iš kur ji ateina. Iš mokyklos. Bet kuo tai susiję su mūsų pristatoma knyga? Tuo, kad tai iš mano visų perskaitytų knygų panašia tema, šiek tiek palengvino rašymo baimę.
Noriu Jums pristatyti Dr. Gabijos Toleikytės knygą „Kodėl po velnių, negaliu pasikeisti?“, išleistą 2023 metais (leidykla „Baltos lankos“). Knygos paantraštė iš esmės ir paaiškina apie ką ši knyga bus: „neuromokslininkės patarimai, padėsiantys suprasti, kad Tu gali“.
Pirma, kas mane nustebino, kad autorė yra lietuvė, gyvenanti Didžioje Britanijoje. Antra, kad autorė vienoje knygoje sujungia neuromokslo žinias su lavybos metodais. Knygoje pristatomi būdai kaip galime pakeisti save, savo darbingumą ir efektyvumą bei santykius su kitais žmonėmis. Kiekviena dalis, skirta minėtoms, sritims, pradedama neuromokslo įžvalgomis ir teorija: apie tai, kaip veikia smegenys, į kokias dalis skirstomas mūsų smegenis ir t.t.
Esu perskaičius nemažai saviugdos knygų ir dažniausiai jomis nusiviliu- prižada aukso piliulę, ir jei nepavyksta – tai jau tavo, skaitytojau, kaltė. Šioje knygoje tik viršelis ir pavadinimas pasiūlo aukso piliulę. Turinys ir siūlomi metodai siūlo konkrečius būdus kaip pakeisti vieną ar kitą sritį. Man patiko, kad siūloma labai daug konkrečių metodų ir technikų, o dar man patiko (šis dalykas labiausiai) – išvados. Jose, pateikiamas įsivaizduojamo asmens, pokyčių kelias, laikantis knygose įvardintų taisyklių ir rekomendacijų.
Rekomenduoju šią knygą visiems, kam įdomus pokyčių kelias, kuriame suderintas neuromokslas ir lavyba. Be abejo, pastangų, norint pakeisti savo įpročius reikės, įdėti. Ir nemažai. Bet vilties yra, kad galime pasikeisti.