Pabandysiu paprastai pasakyti – mama jo susilaukė, būdama 17 metų. Tėvui tuo metu buvo 18. Realiai tai pas mus vadintųsi socialinės rizikos šeima. Tėvas paskui pasitraukė, mama viena kurį laiką augino. Atėjo į šeimą patėvis. realiai tai yra istorija, kai nelabai turi pasisekti užaugti vaikui. Na aišku nebūtinai. Būtent šis pavyzdys tai ir parodo.
Štai šis berniukas dabar yra tapęs turtingiausiu planetos žmogumi. Amazon.com internetinės knygų parduotuvės įkūrėjas ir savininkas. Kaip jam pavyko, čia geriausiai tik jis pats pasakys. Bet žvilgterkim į keletą detalių. Viena iš jų – geras santykis su seneliu. Vadinasi, net jeigu yra sudėtingos sąlygos, augančiam vaikui reikia, kad būtų bent vienas suaugęs žmogus, kuris galėtų būti jam saugumo atrama. O senelis, pas kurį buvo leidžiamos vasaros fermoje, pamokė vieną svarbių dalykų – gali pasidaryti viską pats. Sulūžo, pats ir sutaisyk. “Fermoje žmonės viską atlieka patys”.
Na dabar su savo 150 mlrd USD Jeff Bezos yra ypatingas žmogus šioje planetoje. Dabar gali leisti sau įgyvendinti ir senas vaikystės svajones apie kosmosą (įkūrė padalinį “Blue Origin”). Noriu čia pasidalinti keletą minčių, kurias jis pristato iš savo gyvenimo patirties:
- “Jei posėdžio metu pavalgymui neužteks dviejų picų, vadinasi į posėdį susirinko per daug žmonių”. Va tas ir įdomiausia. Labai produktyviam susitikimui tikrai greičiausiai reikia 2-5 -žmonių. Kuo daugiau dalyvių, tuo lėčiau viskas vyksta.
- “Eksperimentuokite kantriai, susitaikykite su klaidomis, sėkite naujas sėklas, saugokite daigus”. Paprasta, bet išmintinga.
- “Jei mane nusivesite pažaisti krepšinio, galite mane išmokyti daug gerų dalykų, žaidimo technikos subtilybių, bet negalite reikalauti, kad būčiau aukštesnis”. Man ši mintis kažkuo labai patraukli. Čia ir mums labai svarbu iš savęs nereikalauti to, kas yra neįmanoma. Mokėti kai kuriuos dalykus tiesiog priimti. Tai ir mūsų senėjimas, ir mūsų poreikis poilsiui ir kiti svarbūs dalykai.
Beje, Jeff’as labai įdomiai palygino darbo-šeimos derinimą su ratu. “Tai ratas, o ne du poliai. Jei aš laimingas namuose, ateinu į darbą su nepaprastai didele energija. O jei aš laimingas darbe, aš visa tai parsinešu ir į namus”.
Apie jį kaip vadovą galima išgirsti ir neigiamų dalykų. Buvo kritikuotas dėl darbo sąlygų Europos padaliniuose. Įdomiai atkirto Jeff’as: “jei kas nors jus kritikuoja, pažvelkite į veidrodį ir ir pagalvokite: ar mano kritikai teisūs? Jei taip – keiskitės, jei ne – nesikeiskite”. Apie Europos streikus jis taip pasakė – “šiuo atveju klysta kritikai”.