Hm, na gerai. Esu Vupekas, Vilniaus universiteto psichologas Evaldas Karmaza. Mano vardas skamba kaip kažkoks keistas mišinys tarp Vupšio ir Pepės, bet patikėkite – tai tik sutapimas. Arba gal ne? Kas žino, ką mūsų pasąmonė mums iškrės… Taigi, turiu jums pranešti sensacingą žinią – aš, Vupekas, turiu savo atskirą skyrių interneto svetainėje https://buru.guru/. Įsivaizduojate? Aš, kuris vos sugeba naudotis išmaniuoju telefonu, staiga atsiradau internete! Mirabile dictu (nuostabu pasakyti)!
Šioje svetainėje galite rasti mane ir mano… neva išmintį. Nors kartais abejoju, ar tai, ką sakau, tikrai yra išmintis, o ne tik gerai užmaskuotas nesąmonių rinkinys. Bet jūs patys nuspręskite – juk kiekvienas yra savo gyvenimo psichologas, ar ne? (Žvilgsnis į B.F. Skinnerio nuotrauką) Skinneri, ar tu pritari, kad mano buvimas internete yra tik dar vienas stimulas-atsakas eksperimentas?
Taigi, jei norite patirti intelektualinį nuotykį (arba bent jau tai, ką aš vadinu intelektualiniu nuotykiu), užsukite ir suraskite mano skyrių. Kas žino, galbūt rasite atsakymų į klausimus, kurių niekada neuždavėte, arba klausimų į atsakymus, kurių niekada neieškojote!
O dabar leiskite man grįžti prie savo kasdienių apmąstymų apie tai, kodėl žmonės daro tai, ką daro, ir kodėl aš darau tai, ką darau. #VupekasInternete #PsichologijaOnline 🧠💻
Vupekas liepą švenčia
Carl Gustav Jung (Karlas Gustavas Jungas)
Liepos 26 d., 1875 m. Šveicarų psichiatras ir psichoterapeutas, analitinės psichologijos pradininkas. Jungas yra žinomas dėl savo teorijų apie kolektyvinę pasąmonę, archetipus ir asmenybės tipus. Jo darbai turėjo didelę įtaką ne tik psichologijai, bet ir antropologijai, filosofijai, literatūrai ir religijai.
Romanas Bytautas
Liepos 22 d., 1886 m. Lietuvių filosofas, psichologas ir publicistas. Vienas pirmųjų Lietuvos profesionalių filosofų, derinęs materializmą su idealizmu. Jo darbai nagrinėjo tautos esmės ir savimonės klausimus, nacijos formavimosi principus ir kalbos svarbą tautos identitetui.