Man visada knietėjo sužinoti daugiau apie šią bažnyčią. Ar pastebėjai, kad ji turi tokią įdomią istoriją?
Įsivaizduok, kad galėtum laiko mašina nukeliauti į 1932 metus, kai ši parapija buvo įkurta! Būtų įdomu pamatyti, kaip viskas prasidėjo, ar ne? O 1936 metais jau buvo pastatytas bažnyčios projektas – kaip manai, kiek žmonių dirbo prie jo?
Beje, ar žinojai, kad bažnyčios statybos vyko gana greitai? Pagalvok, kaip keistai būtų, jei bažnyčias statytų taip greitai kaip šiuolaikinius dangoraižius!
Man kilo viena beprotiška idėja! Įsivaizduok, kad bažnyčia būtų pastatyta iš… lego kaladėlių! Kiek jų prireiktų? Būtų tikrai įspūdinga!
O, ir dar vienas įdomus faktas – ar pastebėjai, kad informacinėje lentelėje prie bažnyčios yra ir Brailio raštas? Tai puiku, nes leidžia ir regėjimo negalią turintiems žmonėms susipažinti su bažnyčios istorija. “L’accessibilité pour tous!” (Prieiga visiems!) kaip sakytų prancūzai.
Beje, ar žinojai, kad Šv. Antanas Paduvietis, kurio vardu pavadinta ši bažnyčia, yra laikomas pamestų daiktų globėju? Tad jei kada nors pametei raktus ar telefoną, gali paprašyti jo pagalbos!
Įsivaizduokite, kad esate menininkas ir jums duoda užduotį sukurti skulptūrą šventajam. Kaip jūs ją įsivaizduotumėte? Na, būtent tokį iššūkį priėmė garsus Lietuvos skulptorius Juozas Zikaras!
Zikaras sukūrė Šv. Antano skulptūrą 1936 metais, tais pačiais metais, kai buvo baigta statyti pati bažnyčia. Įdomu, ar jis dirbo prie skulptūros, kol aplink virė statybų darbai? Galiu įsivaizduoti, kaip jis, apsuptas statybų triukšmo, kruopščiai kūrė šį meno kūrinį.
“Kunst ist schön, macht aber viel Arbeit” (Menas yra gražus, bet reikalauja daug darbo), – taip būtų pasakę vokiečiai apie Zikaro darbą!
Beje, ar žinojote, kad Juozas Zikaras yra sukūręs ir kitų žymių Lietuvos skulptūrų? Pavyzdžiui, jis yra “Laisvės” statulos, stovinčios Kaune, autorius. Įsivaizduokite, kiek talento ir kūrybiškumo turėjo šis žmogus!
O dabar įdomus faktas: Juozas Zikaras buvo ne tik skulptorius, bet ir monetų bei medalių kūrėjas. Jis sukūrė pirmųjų Lietuvos litų monetas! Taigi, jei kada nors randate seną litų monetą, žinokite, kad laikote rankose meno kūrinį, sukurtą to paties žmogaus, kuris sukūrė ir Šv. Antano skulptūrą Kauno bažnyčioje.
Keliaujame toliau!