Šiluva - tai nedidelis miestelis Raseinių rajone, Lietuvoje, garsėjantis savo religine ir istorine reikšme. Štai keletas įdomių faktų apie Šiluvą:
Šiluvos istorija
Šiluvos istorija siekia XV amžių. 1457 metais čia buvo pastatyta pirmoji bažnyčia, dedikuota Švč. Mergelės Marijos ir šv. Petro ir Baltramiejaus titulu. XVI amžiaus pabaigoje, kai Šiluvos savininkai tapo protestantais, katalikų bažnyčia buvo uždaryta, o jos žemės perduotos evangelikams reformatams.
Marijos apsireiškimas
Šiluva labiausiai žinoma dėl čia įvykusio Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo. Pasak bažnyčios šaltinių, 1608 ar 1612 metais piemenėliams apsireiškė Švč. Mergelė Marija su kūdikėliu ant rankų. Šis įvykis yra laikomas pirmuoju Vatikano pripažintu Marijos apsireiškimu Europoje.
Šiluvos bazilika
Šiluvoje stovi įspūdinga barokinė Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika, pastatyta 1760-1775 metais. Bazilika garsėja savo didžiojo altoriaus Marijos paveikslu, kuris yra laikomas stebuklingu.
Piligrimystės vieta
Po Marijos apsireiškimo Šiluva tapo svarbia piligrimystės vieta. Žmonės iš visos Lietuvos ir net iš užsienio keliauja į Šiluvą kaip piligrimai, ypač per kasmetinius Šilinių atlaidus rugsėjo mėnesį.
Šiluva šiandien
Šiandien Šiluva yra ne tik svarbi religinė vieta, bet ir urbanistikos paminklas[4]. Miestelis išsaugojo savo istorinį vaizdą ir atmosferą, pritraukdamas tiek maldininkus, tiek turistus, besidominčius Lietuvos istorija ir kultūra.
Šiluva yra unikalus Lietuvos miestelis, kuriame susipina religija, istorija ir kultūra, darydamas jį viena iš svarbiausių dvasinių ir kultūrinių vietų Lietuvoje.
Šaltiniai: https://lt.wikipedia.org/wiki/Šiluva