Pasaulio Laimės ataskaitos 2024 m. ištraukoje pateikiama lentelė, kurioje įvertinami įvairių šalių laimės indeksai. Lietuva šioje lentelėje užima 19-ąją vietą. Lentelės stulpeliuose atspindimi įvairūs faktoriai, įtakojantys laimės indeksą: BVP vienam gyventojui, socialinė parama, tikėtina sveika gyvenimo trukmė, laisvės pasirinkti gyvenimo kelią, dosnumas ir suvokimas apie korupciją, taip pat ir nepaaiškinamas komponentas, vadinamas „Dystopia + residual“. Kiekviena šalis yra įvertinta balais nuo 0 iki 10. Lietuva šiame vertinime išsiskiria savo aukštu įvertinimu, lenkdama tokią galingą šalį kaip Jungtinė Karalystė
Kovo 20 d. paskelbtoje 2024 m. pasaulio laimės ataskaitoje pateikiama vertingų įžvalgų apie skirtingų amžiaus grupių ir kartų laimės tendencijas. Ataskaita parengta remiantis “Gallup World Poll” apklausos duomenimis, kuriuos analizuoja pirmaujantys gerovės mokslininkai, remdamiesi daugiau nei 140 šalių gyventojų atsakymais, kad būtų galima išrikiuoti laimingiausias pasaulio šalis.
- Viena iš svarbių išvadų – Lietuva atsidūrė vaikų ir jaunimo iki 30 metų sąrašo viršuje, o tai rodo, kad nuo ankstesnės ataskaitos gerokai padidėjo gyvenimo vertinimo balai. Bendrame reitinge Lietuva užima 19 vietą, o tai rodo teigiamą jaunesnių šalies gyventojų laimės tendenciją.
- Pasaulio laimės ataskaitoje Lietuva buvo pripažinta laimingiausia jaunimo šalimi pasaulyje. Šią garbę suteikė Oksfordo universiteto Gerovės tyrimų centro paskelbta Pasaulio laimės ataskaita. Nors bendrame laimės sąraše Lietuva užėmė 19 vietą, ji užsitikrino pirmąją vietą jaunimo iki 30 metų reitinge. Šalies sostinė Vilnius garsėja kaip gyvybinga vieta jauniems darbuotojams, todėl ji pasirodė esanti patraukli jauniems specialistams. Kita vertus, ataskaitoje teigiama, kad JAV jaunimas patiria sunkumų – šalis atsilieka reitinge. Jungtinės Valstijos iš 15 vietos 2023 m. nukrito į 23 vietą 2024 m., o jaunesnių nei 30 metų amžiaus žmonių kategorijoje joms sekėsi dar prasčiau – jos atsiliko nuo Saudo Arabijos ir Gvatemalos ir užėmė 62 vietą. Šis reikšmingas reitingų pokytis pabrėžia gerovės skirtumus tarp skirtingų amžiaus grupių ir šalių.
- 2024 m. Pasaulio laimės ataskaitoje pateikiamas išsamus ir įžvalgus įvairių amžiaus grupių laimės vaizdas ir vertingi duomenys politikos formuotojams bei mokslininkams. Išsamesnės informacijos apie visą ataskaitą galima rasti adresu worldhappiness.report.
Ataskaitoje taip pat lyginamas skirtingų kartų laimės lygis, atskleidžiantis, kad iki 1965 m. gimę žmonės apskritai yra laimingesni nei gimusieji nuo 1980 m. Tūkstantmečio kartos atstovų pasitenkinimas gyvenimu su amžiumi mažėja, o Boomerių kartos atstovų – didėja.
Reitingai sudaryti remiantis trejų metų vidutiniu kiekvienos populiacijos gyvenimo kokybės vertinimu. Įvairių sričių tarpdisciplininiai ekspertai, remdamiesi tokiais veiksniais kaip BVP, gyvenimo trukmė, socialinė parama, laisvė, dosnumas ir korupcijos suvokimas, bando paaiškinti skirtumus tarp šalių ir laike.
Ataskaitoje taip pat pateikiami atskiri reitingai pagal amžiaus grupes, išryškinantys reikšmingus skirtumus nuo bendro reitingo. Šios įžvalgos leidžia planuoti ir formuoti politiką remiantis įrodymais, pateikiant vertingą analitinę informaciją ir patarimus veiksmingam sprendimų priėmimui.
Svarbu pažymėti, kad Pasaulio laimės ataskaita yra “Gallup”, Oksfordo gerovės tyrimų centro, JT Darnaus vystymosi sprendimų tinklo ir WHR redakcinės kolegijos bendradarbiavimo rezultatas. Ataskaitą rengia WHR redakcinė valdyba, užtikrinanti aukščiausius duomenų analizės ir ataskaitų rengimo standartus.