“Įsivaizduokite, kad esate jauna žvaigždė, stovinti ant didžiulės scenos, o šviesos žibintai nukreipti tiesiai į jus. Tūkstančiai žmonių sėdi žiūrovų salėje, laukdami jūsų pasirodymo. Ar jaučiate tą adrenalino antplūdį? Tokia yra “Lietuvos balso” dalyvių kasdienybė – jie išgyvena svajonę, kurios daugelis trokšta.
Šis muzikinis šou ne tik atveria kelią į šlovę, bet ir įkvepia jaunus talentus siekti aukštumų. Kiekvienas dalyvis, žengdamas ant scenos, parodo drąsą ir ryžtą kovoti už savo svajonę. Jų istorijos įrodo, kad su tinkama motyvacija ir užsidegimu galima pasiekti neįtikėtinų dalykų”
Mieli mokytojai, mieli klasės auklėtojai, taip galite pristatyti mokiniams vieną iš televizijos laidų, kuri vyksta jau 12 sezoną. Ir subtiliai paslėpti motyvacinį varikliuką, kodėl gyvenime gerai turėti kažkokį tikslą, kad ir tapti balsu, “Lietuvos balsu”
“Lietuvos balsas” yra vieno populiariausių pasaulinių televizijos formatų “The Voice” (liet. “Balsas”) versija Lietuvoje. Šis projektas pirmą kartą pasirodė 2010 m. Olandijoje ir greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą.
“The Voice” yra talentų paieškos šou, kuriame dainininkai varžosi tarpusavyje, siekdami nugalėtojo vardo. Tačiau šio projekto išskirtinumas yra tai, kad vertinimo metu teisėjai nemato dalyvių ir sprendžia tik pagal jų balso kokybę. Jei teisėjui patinka dalyvio balsas, jis paspaudžia mygtuką ir atsisuka.
Šis formatas skatina žiūrovus ir dalyvius nesiremti išvaizda, o vertinti žmogų pagal jo talentą. Tai puiki galimybė jauniems žmonėms išbandyti save ir parodyti savo gebėjimus, nepaisydami išvaizdos ar amžiaus. “Lietuvos balsas” taip pat įkvepia siekti savo svajonių ir rodo, kad su užsidegimu ir atkaklumu galima pasiekti aukštumų.
Taigi, mokytojai, galite pasiūlyti mokiniams stebėti šį šou, ieškoti įkvėpimo ir nebijoti išreikšti savo talentų. “Lietuvos balsas” yra puiki motyvacija siekti svajonių ir tikėti savimi.
Per “Lietuvos balsą” į viešumą iškilo keletas grupių ir atlikėjų:
Grupė “Sonantem”. Merginų vokalinis ansamblis, suburtasis 2022 m. “Lietuvos balso” projekte. Jų pasirodymas su daina “Bruoli” tapo vienu žiūrimiausių “Lietuvos balso” epizodų.
Anyanya Udongwo. 2023 m. “Lietuvos balso” laimėtoja, pelniusi 15 tūkst. eurų prizą ir kontraktą. Gimusi Nigerijoje, bet užaugusi Lietuvoje, ji įkvėpė kitus jaunus talentus siekti svajonių.
Grupė “Vartai”. Roko grupė, suburtasi 2021 m. “Lietuvos balso” projekte. Jų energingi pasirodymai ir autentiška muzika pelnė didelį žiūrovų palaikymą.
Modestas Jankavičius. Vienas “Lietuvos balso” teisėjų ir mentorių. Jo misija buvo kurti bendrystę ir įkvėpti dalyvius siekti aukštumų.
Šie ir dar daugiau atlikėjų pelnė šlovę, tapo įkvėpimo šaltiniu jauniems talentams visoje Lietuvoje, rodydami, kad su ryžtu ir užsidegimu galima pasiekti neįtikėtinų dalykų. Jūsų klasėse gal slepiasi tie vaikai ir jaunuoliai, kurie turėtų pagalvoti apie šį galimą iššūkį.
Mokytojai, galite, paskatinti mokinius sekti “Lietuvos balso” pavyzdžiu ir atrasti savo talentus įvairiais būdais:
- Organizuokite mokyklos talentų konkursą ar muzikos vakarą, kuriame mokiniai galėtų parodyti savo gebėjimus dainuoti, groti instrumentais ar šokti. Tai padės jiems įveikti scenos baimę ir pasitikėti savimi.
- Pakvieskite buvusius “Lietuvos balso” dalyvius ar mentorius pasidalinti savo patirtimi ir įkvėpti mokinius siekti svajonių. Jų istorijos gali būti puiki motyvacija.
- Sukurkite mokyklos chorą ar muzikos grupę, kurioje mokiniai galėtų lavinti savo vokalines ir muzikines galias. Tai ne tik ugdys jų talentus, bet ir suburs bendruomenę.
- Skatinkite mokinius rašyti dainų tekstus ar kurti muziką. Tai puiki galimybė išreikšti save kūrybingai ir atrasti naujus talentus.
- Organizuokite išvykas į “Lietuvos balso” filmavimo aikšteles ar koncertus, kad mokiniai galėtų patirti šio renginio atmosferą ir pasisemti įkvėpimo.
- Aptarkite “Lietuvos balso” dalyvių istorijas per pamokas ir akcentuokite jų ryžtą, atkaklumą ir pasitikėjimą savimi. Tai gali paskatinti mokinius atrasti savo stipriąsias puses.
Svarbiausia – kurti aplinką, kurioje mokiniai jaustųsi saugūs eksperimentuoti, klysti ir tobulėti. Tokiu būdu jie galės atrasti savo talentus ir įkvėpti “Lietuvos balso” pavyzdžiu siekti svajonių.
—
… pala, pagalvojau, o kas jeigu patys mokytojai ir mokytojos eitų dalyvauti į “Lietuvos balsą? Tik pagalvojau…